شرکت فرشتگان آرامش|اعزام پرستار|پرستار سالمند|پرستار کودک

نگهداری از کودکان

شنبه 16 بهمن 1395 (11:52)


در قرن اخیر با توجه به افزایش حضور بانوان در اجتماع و محیط های کاری ، بانوان مقداری از وظیفه اصلی خود ازجمله خانه داری و نگهداری فرزندان دور شدند ، اما حضورآنها در اجتماع نباید باعث تربیت اشتباه فرزندان و یا کوتاهی نسبت به رفاه آنها شود .
در این خصوص برای جبران نبودن مادر باید تدابیری اندیشید که در اینجا میتوان به پرستار کودک و یا مهدکودک ها اشاره کرد که در مراکز مهدکودک اغلب از افراد تحصیل کرده و خبره برای نگهداری از فرزندان استفاده میشود ، اما برای کودکانی که سن کمی دارند ترجیح داده میشود که در منزل خود بمانند و والدین آنها بعد از اطمینان کامل ، فردی را به عنوان همبازی و یا کسی که از او مراقبت کند را به منزل بیاورند .
نکاتی که در نگهداری از کودک مهم و حیاتی میباشد ، تغذیه مناسب و رفتار صحیح با کودک و گذاشتن وقت برای بازی با کودک ، کنترل دمای مناسب محل نگهداری کودک و مواردی از این قبیل میباشد .
امروزه افرادی تحت عنوان پرستار کودک در حال فعالیت هستند که برخی ازاین افراد نیز دارای تحصیلات دانشگاهی در رشته ی مربوطه و یا دارای مدرک های مربوطه در دوره های مختلف میباشند .
این افراد میتوانند ایمنی و بهداشت کامل فرزندان شما را به خوبی مهیا سازند و شما نیز میتوانید با اطمینان خاطر کودکان خود را به دست این افراد بسپارید .
انتخاب یک پرستار کودک مناسب میتواند معیار های متفاوتی برای والدین داشته باشد که این معیار ها بسیار مهم میباشد . معیارهایی که میتوان با استفاده از آن انتخاب پرستار کودک را آسان تر کرد میتواند شامل تجربیات ، میزان تبهر او در نگه داری کودکان ، اخلاق خوب و پسندیده و متناسب با کودکان ، گذراندن دوره های آموزشی و تربیتی ، داشتن روحیه و رفتار خوب و ... باشد .
در بحث مراقبت از کودک بهتر است افرادی این مسئولیت را برعهده بگیرند که هم تحصیلاتشان مرتبط با این کار باشد و هم اینکه آن شخص بتواند به مسائل آموزشی کودک از جمله زبان ، نقاشی و کارهای دستی نیز رسیدگی کند و کودک را از نظر ذهنی  و هم مهارتی تقویت کند .
بهتر است این افراد را از مراکز مراقبتی موجود در شهر خود جویا شویم  ، زیرا در این صورت بهتر میتوانیم به قابل اعتمادبودن و متبحر تر بودن آنها اطمینان داشته باشیم  نسبت به اشخاص دیگر ، و اینکه این مراکز تمامی آزمون های لازم را از آنها گرفته است و از صلاحیت داشتن آنها اطمینان دارد به این علت مانیز میتوانیم به انها اعتماد کنیم و در صورت به وجود آمدن هر مشکلی به موسسه مراجعه کنیم .
مراکز مراقبت از کودکان اغلب سعی میکنند تا از افراد با تجربه ای در این زمینه استفاده کنند تا بتوانند رضایت کامل مشتریان را کسب کنند .
نگهداری از کودکان برخلاف آنچه که بیشتر مردم فکر میکنند کار بسیار سخت و مشکلی میباشد .
همچنین این مراکز میتوانند خدمات پرستاری  زیادی را در اختیار متقاضیان بگذارند و وظیفه ی آنها صرفا فقط نگهداری از کودکان و نوزادان نیست . خدماتی از جمله مراقبت و نگهداری از سالمندان سالم ، کم توان و یاآلزایمری در منزل ، پرستاری از بیمار در منزل و یا در بیمارستان که نیاز به امور تخصصی دارند ، اعزام پزشک در منزل برای ویزیت بیماران همچنین ارائه خدمات آشپزی ، نظافتی و امور منزل و ... که هرکدام از این افراد دوره های خاص و جداگانه آموزشی را برای انجام آنها گذرانده اند .  
نکته مهم دیگری که در انتخاب موسسات فرشتگان آرامش نگهداری از کودکان مد نظر میباشد پشتیبانی 24 ساعته و شبانه روزی آنها است و خدمات در این مراکز میتواند به صورت روزانه ، شبانه و یا پارت تایم صورت پذیرد .
همچنین باید توجه داشت که در صورت رضایت از پرسنل و یا پرستار برای ادامه همکاری  ، باید قراردادی بین شرکت فرشتگان آرامش ارائه دهنده و کارفرما نوشته شود