شرکت فرشتگان آرامش|اعزام پرستار|پرستار سالمند|پرستار کودک

شغل پرستاری

سه شنبه 15 فروردین 1396 (14:57)

اگر فردی علاقه به مراقبت و نگهداری از دیگران را دوست دارد شغل پرستاری شغل مناسبی است،البته برداشت از شغل پرستاری مراقبت و نگهداری کردن تا حدودی صحیح بوده ولی نیاز به داشتن علم و دانش آن نیز می باشد.

افرادی که شغل پرستاری را انتخاب می کنند باید حوصله و درک بالایی داشته باشد، صبور، دلسوز و مهربان باشد. روابط و اخلاقی خوب داشته باشد تا بتواند ارتباط خوب و صمیمی با بیمار و خانواده آن برقرار کند.

پرستار باید از لحاظ جسمانی  سالم بوده تا بتواند دید قوی و شنوایی بالایی داشته باشد و نیز دارای روحیه  بالایی باشد تا بتواند فشار کاری را تحمل کند و آرامش خود را حفظ نماید و از عهده شب کاری بر آید.

از نقش های پرستار درمانی،مراقبتی،هماهنگی،حفاظتی و آموزشی و مدیریتی می باشد به این معنا که پرستار وظیفه مراقبت از فرد و یا بیمار در طول درمان او ،وظیفه هماهنگی بین بیمار و پزشک ،بیمار و خانواده ، انتقال دادن نیازهای بیمار و دادن آموزش های لازم به بیمار و خانواده او  را دارد.

 وظایف پرستار بستگی به انتخاب شغل پرستاری و ارائه خدمات در بیمارستان ها، کلینیک ها، سایر مراکز درمانی و مراکز نگهداری از سالمندان و کودکان می باشد.

ساعات کاری در شغل پرستاری نیز بستگی به نوع فعالیت آن دارد که بصورت تمام وقت،شیفتی در شیفت های روز و شب و حتی در ایام تعطیل نیز در حال ارائه خدمات می باشند.

شغل پرستاری در دنیا در رده دوم قرار دارد به علت موجود فشار کاری،ساعات کاری طولانی و کم بودن حقوق آنها می باشد و نیز کسانی که پرستاری افراد بیمار را می کنند در معرض بیماری ها می باشند.

درآمد در شغل پرستاری در مقابل تلاش و زحمات آنان مبلغ بسیار کمی است بنابراین افرادی که این شغل را انتخاب می نمایند باید عاشق این کار باشند.


شرکت فرشتگان آرامش در شرق تهران در حال فعالیت در زمینه های مراقبت و نگهداری کودکان و سالمندان،اعزام فیزیوتراپ و ویزیت در منزل،انجام کلیه امور پزشکی در منزل و اعزام نیرو به تمامی نقاط تهران می باشند.